02188272631   09381006098  
تعداد بازدید : 51
3/30/2023
hc8meifmdc|2011A6132836|Tajmie|tblnews|Text_News|0xfdff748802000000860e000001000100

شش کلمه مهم در کارآفرینی

وقتی که شما به عنوان یک کارآفرین شروع به کار می‌کنید، کمی که جلو می‌روید با چالش‌هایی رو به رو می‌شوید که حسابی کلافه‌تان می‌کنند و حسابی پریشان می‌شوید. این حالت طبیعی و عادیست و هر کارآفرینی در مرحله‌ای از کارش با آن مواجه می‌شود. گاهی اوضاع آنقدر دشوار است که اصلاً پشیمان می‌شوید و به خود لعنت می‌فرستید که اصلاً چرا دست به کارآفرینی زده‌اید! به خود می‌گویید که فقط یک آرزو دارم. می‌خواهم کارمند کسی باشم.
من نشستم و فکر کردم که من به عنوان یک کارآفرین چه چیزهایی را ارزش می‌دانم و چه چیزهایی در کار و زندگی شخصی برایم مهم هستند. پس از قدری تامل شش که پیدا کردم که همه آن‌ها با حرف
F شروع می‌شوند. پس از این کلمه به این لغات توجه کردم و در کار و زندگیم آنها را لحاظ نمودم، توانستم ازدواج کنم، به فرزندان و همسرم عشق بورزم و در عین حال کسب و کاری موفق هم خلق کنم. امیدوارم این شش لغت به شما هم کمک کنند.
1-
Faith به معنای ایمان. من به خودم،‌ توانایی‌هایم و کارم ایمان داشته آنها را به تمامی باور دارم. علاوه بر این ایمان دارم که برای موفقیت حتی در لحظات دشوار و پیچیده هم ابزار مورد نیاز را در دست دارم. اگر به هدفتان، خودتان و کسب و کارتان ایمان نداشته باشید، چطور می‌خواهید موفق شوید؟
2-
Family به معنای خانواده، همسر و دو دخترم تمامی زندگی من هستند و شروع یک کسب و کار مستقل باعث شد که من بیشتر به آنها توجه کنم و در مرکز زندگیم قرار گیرند. من سخت کار می‌کنم ولی با وجود این سه نفر کار و تلاشم هدفمند شده است.
3-
Friends به معنای دوستان. هیچ کارآفرینی نمی‌تواند به تنهایی موفق شود. تمامی شرکت‌هایی که در لیست ثروتمندترین‌های مجله Fortune قرار می‌گیرند، هیئت مدیره دارند و هرگز رئیس شرکت به تنهایی تصمیم نمی‌یگرد. یک کارآفرین دوستان زیادی دارد. وقتی هیچ کس نمی‌خواهد حرفتان را گوش کند یا کالا و ایده شما را ببیند، دوستان شما این کار را می‌کنند و علاوه بر این هنگامی که دچار مشکل شده‌اید و کار و کاسبیتان کساد شده، این دوستان بدون هیچ چشمداشت مالی، به شما مشاوره می‌دهند.

4-
Finances به معنای هزینه‌ها. بیایید روراست باشیم و به این مقوله جدی هم بپردازیم. بیشتر ما کارآفرینان چون می‌خواهیم بیشتر پول دربیاوریم، از وظیفه کارمند بودن استعفا می‌دهیم و کسب و کاری از خودمان راه می‌اندازیم. اما باید توجه کنیم که پول درآوردن کار راحتی نیست و موانع بسیاری سر راه وجود دارند. اگر به این لغت چهارم توجه داریم باید از خود بپرسیم : «امسال چقدر می‌خواهم پول در بیاورم؟» نمی‌توان هیچ پاسخی به این سوال داد بلکه باید پرسش دیگری پرسید : «چقدر می‌خواهم تلاش کنم و اصلاً چقدر کارم را دوست دارم؟»
5-
Focus به معنای تمرکز. خیلی قشنگ و خوشایند است که دیگران بگویند که فلانی یک کسب و کار از خودش دارد و آقا رئیس خودش است. اما تعیین هدف به تنهایی کافی نیست. مهم اینست که این اراده و خواسته به عمل درآید و موفقیت خلق کند. باید به کارتان بچسبید و با تمام توان کار کنید. حتی در مواقع سختی و دشواری که با تنش و چالش روبرو هستید هم تمامی قوایتان را بر این کار متمرکز نمایید.
6-
Freedom که معنای آزادی را می‌رساند. در اصل این بهترین و زیباترین هدیه‌ایست که کارآفرینانی به خالق آن می‌دهد. اما به یاد داشته باشید که این F آخر در صورتی نوشته می‌شود که آن پنج F قبلی به درستی محقق شوند. بسیاری در جستجوی همین آزادی،‌ کارفرمایشان را ترک کرده به کارآفرینی روی می‌آورند اما نمی‌دانند که ارزش‌هایشان کدام‌ها هستند و همین‌طور گیج و بی‌هدف کار می‌کنند که مسلماً موفقیتی در پی نخواهد داشت. صد البته که این شش لغت تمامی ارزش‌های کارآفرینی نیستند اما اگر در وضعیت گیج‌کننده و دشواری قرار گرفتید، یادآوری این شش F به شما کمک خواهد کرد تا بدانید که اولویت‌های توجه در این لحظات چه چیزهایی هستند.
By : Paul Furiga
مترجم : آذین صحابی
منبع :روزنامه تفاهم

تجمیع شناسنامه کامپیوتر جمع آوری خودکار فروش کاشی مساجد ایجاد شناسنامه تجهیزات کاشی مسجدی هلپ دسک سازمانی هلپ دسک IT Help Desk کاشی سنتی ایرانی مدیریت تجهیزات IT مدیریت تجهیزات آی تی کارتابل درخواست ها کارتابل درخواست های IT جمع آوری خودکار نرم افزارها جمع آوری سیستم های شرکت جمع آوری سیستم های سازمان تجمیع اطلاعات تجمیع اطلاعات IT تجمیع کامپیوترها مدیریت IT سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT سیستم مدیریت فنآوری اطلاعات ابزار مدیران IT ابزار مدیران فنآوری اطلاعات سامانه تجمیع خودکار شناسنامه جمع آوری سیستم کامپیوتر
All Rights Reserved 2022 © Tajmie.ir
Designed & Developed by BSFE.ir