02188272631   09381006098  
تعداد بازدید : 56
6/14/2022
hc8meifmdc|2011A6132836|Tajmie|tblnews|Text_News|0xfdff2d56000000001c01000001000600
گوگل به طور پیوسته طی سال‌های گذشته اپلیکیشن تلویزیون‌های هوشمند یوتیوب را بهبود داده است. با وجود تمام پیشرفت‌های ایجاد شده، اعمالی مانند لایک کردن ویدیوها، خواندن توضیحات یا به اشتراک‌گذاری ویدیوها با دوستان و خانواده هنوز هم چندان خوشایند نیست.

دلیل اصلی این ماجرا به این موضوع باز می‌گردد که ریموت تلویزیون‌ها برای ناوبری در اپلیکیشن‌ها مناسب نیست. گوگل برای حل این مشکل، از این پس اجازه می‌دهد گوشی خود را تبدیل به نمایشگر دوم یوتیوب کرده و از این طریق، با تجربه کاربری بهتری کلنجار بروید.

یوتیوب حالا بهترین بخش های ویدیو را به شما نشان خواهد داد
همان‌گونه که انتظار می‌رود، ارتقای کلی تجربه کاربری یوتیوب در تمام پلتفرم‌ها ادامه دارد. برای مثال مدتی پیش این شرکت سرانجام قابلیت دسترسی سریع به بخش‌های مهم یک ویدیو را عرضه کرد. این قابلیت در قالب یگ گراف پربازدیدترین بخش‌های ویدیو را به شما نشان خواهد داد تا در صورت تمایل بتوانید به آن‌ها بخش مراجعه کنید.

مدتی پیش هم طی کنفرانس I/O 2022 گوگل، شاهد رونمایی از چندین و چند ویژگی جدید بودیم. شرکت مادر یوتیوب در این رویداد تایید کرد که با اضافه شدن متن و ترجمه خودکار به ویدیوها، یوتیوب از این پس تمرکز بیشتری را روی توضیحات منعطف می‌کند.

این فناوری مبتنی بر مدل‌های تشخیص گفتار گوگل است و شباهت زیادی به توضیحات خودکار دارد، با این تفاوت که شما می‌توانید آن را به شکل یک فهرست، مشابه متن خودکاری که در اپلیکیشن گوگل ریکوردر تولید می‌شود، در قسمت پایین ویدیو ببینید و مطالعه کنید. با این وجود بالاتر هم اشاره کردیم که تمام این ویژگی‌ها در اپلیکیشن تی‌وی این شبکه اجتماعی، کارکرد خود را تا حدی از دست می‌دهند.

در رونمایی جدید این شرکت که روی بلاگ یوتیوب اتفاق افتاده است، به گفته این غول دنیای تکنولوژی روزانه بیش از 700 میلیون ساعت محتوا تنها روی نسخه تلویزیون این اپلیکیشن پخش می‌شود. طبق گزارش‌ها بیش از 80 درصد کاربران از یک دستگاه دیجیتال دیگر حین تماشای تلویزیون استفاده می‌کنند که بسیاری از آن ها، ویدیوی یوتیوب را روی گوشی خود باز می‌کنند تا با آن تعامل کنند.

با توجه به این موضوع گوگل تصمیم گرفته است اجازه دهد کاربران از گوشی خود به عنوان نمایشگر دوم یوتیوب برای اهداف تعاملی استفاده کنند. در همین راستا طی هفته‌های گذشته وقتی شما اپلیکیشن تلویزیون هوشمند و موبایل یوتیوب را باز می‌کنید، اپلیکیشن ثانویه اجازه می‌دهد این دو را به یکدیگر متصل کنید.

وقتی این کار را انجام می‌دهید، به سادگی می‌توانید با ویدیوی در حال پخش روی تلویزیون خود تعامل کنید؛ به این صورت که روی گوشی قادر به خواندن توضیحات، ارائه نظر، عضویت در کانال یا اشتراک گذاری آن با دوستان و اعضای خانواده خود هستید.

ویژگی نمایشگر ثانویه از امروز برای دستگاه‌های اندروید و iOS عرضه می‌شود، بنابراین اگر هنوز آن را دریافت نکرده‌اید، بعدتر باید وضعیت عرضه آن را چک کنید. توجه کنید برای استفاده از این قابلیت باید تلویزیون و گوشی شما هر دو به یک حساب کاربری متصل باشند.

منبع: Android Police
All Rights Reserved 2022 © Tajmie.ir
Designed & Developed by BSFE.ir